NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Васил Василев: Реших да си порисувам и се получиха тези неща
5831
Калейдоскоп

Васил Василев: Реших да си порисувам и се получиха тези неща

Самостоятелна живописна изложба на художника Васил Василев представя варненската галерия „Папийон“. Тя е озаглавена „Вдъхновено“.  Вдъхновението е от картината „Изворът“ на френския представител на неокласицизма Енгър, каза Василев. Той е изобразил четири извора, като названията на картините са внимателно обмислени

| 10 Октомври 2024, 14:09 ч.
Васил Василев: Реших да си порисувам и се получиха тези неща
Васил Василев: Реших да си порисувам и се получиха тези неща
Снимка © БТА

Самостоятелна живописна изложба на художника Васил Василев представя варненската галерия „Папийон“. Тя е озаглавена „Вдъхновено“. 

Изложба "Добри Желязков Фабрикаджията - първият български предприемач" ще бъде открита на площад „Цар Освободител“ в Сливен на 16 октомври, съобщиха организаторите от Националния текстилен музей в града.

Тя се реализира със съдействието на Община Сливен.

Експозицията представя историческото значение на делото на Добри Желязков, неговия жизнен път и значението на Сливен за промишления преход. Представлява 10 винилови платна за експониране на открито.

Посвещава се 190-ата годишнина от началото на българската индустриализация. По повод годишнината на 21 октомври в Регионалния исторически музей „Д-р Симеон Табаков“ ще бъде открита юбилейна изложба „190 години от началото на текстилната индустрия на Балканите“.

На юбилея е посветен и тазгодишното тридесето издание на Традиционния ученически конкурс за рисунка „Аз и м

Сливенският симфоничен оркестър завършва цикъла „Млада Европа“ с концерт на 22 ноември. Музикалното събитие ще се състои в зала "Сливен" и е последната изява на формацията за тази година.

Концертът ще е под палката на маестро Симон Павлов и с участието на тромпетиста Георги Грозев, съобщиха от Симфоничен оркестър - Сливен.

Програмата включва Сюита из балета "Дон Жуан" от Кристоф Глук, Концерт за тромпет и оркестър в ми-бемол мажор от Йохан Баптист Неруда и Симфония No. 45 във фа-диез минор "Прощална" от Хайдн.

Сцената на залата отново ще бъде завладяна от младежки дух, съчетан с високо изпълнителско майсторство и елегантно поднесена програма, посочват от оркестъра.

В началото на октомври Сливенският симфоничен оркестър започна своя 92-ри творчески сезон с бароков концерт Concerto grosso, в който поднесе на публиката шест музикални шедьовъра

Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на старата столица, е дело на акордеонистта Калоян Куманов. На сцената с него излязоха Стоян Янкулов - Стунджи (ударни и перкусии), Мирослав Иванов (китара), Юлиан Янев (пиано, кийборд) и Радослав Славчев - Riverman (бас). Гост вокалист беше Христина Нейкова от група „2 наум“, която заедно с дуетната си половинка Юлиан Янев изпълни авторските им песни „Донеси ми“ и „Някой като теб“.  

Публиката чу изпълнения в различни музикални стилове - класика, фолклор, танго, блус, рок. Прозвучаха познати мелодии и песни на Йохан Себастиан Бах, Гари Мур, Metallica. Но всичко беше пречупено през призмата на акордеона, който бе главният герой в този концерт.

На 25 септе

Тридневната програма, посветена на Деня на град Перник – 19 октомври, започна днес с концерт на Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“.

От 17 до 20 октомври перничани и гостите на града ще имат възможността да се насладят на четири поредни вечери, изпълнени с музика и емоции. 

 „Изключително ми е приятно да видя тази хубава гледка, толкова много одухотворени и усмихнати хора в Перник“, с тези думи се обърна към публиката Стефан Вълдобрев.

Той разказа, че преди две седмици си е запитал, защо групата тази година е пропуснала Перник. Малко след това са получили покана от организаторите от Община Перник да участват в празничната програма, посветена на Деня на град Перник.

„Много сме благодарни, че отново сме тук при вас, за да празнуваме заедно. Голяма чест е, че с нас започват проявите по повод празника на

Хората се плашат от срещата със съвременната музика, защото тя е трудна за слушане. Тя е отишла толкова напред в професионално отношение, ползвайки изразни средства, които непрекъснато еволюират, че само професионалистите могат да я изследват. Класическият и романтичен репертоар все още „храни“ публиката в днешно време. Има интерес и към стари произведения, които се откриват от различни музиканти в Европа. Такова мнение изрази в интервю музиковедът, журналист и композитор Венециела Найденова, която гостува във Варна, за да представи проект с авторски творби. От 1991 г. тя живее в Швейцария, където развива и преподавателска дейност. 

По думите й в Европа има фестивали и концерти за нова музика, но те пак се посещават предимно от професионалисти. „Въпросът е как тя да стигне до всички хора и това е дело на всеки музикант. Той трябва най-напред да я познава

Вдъхновението е от картината „Изворът“ на френския представител на неокласицизма Енгър, каза Василев. Той е изобразил четири извора, като названията на картините са внимателно обмислени.

Според художника хората трябва задължително да се усмихват и затова той ги подтиква да го правят с имена, с които самият той се забавлява, като „Извор на една много дълга река“, „Дом до извор на голямо езеро“ (на който свети червен фенер), „Извор, който е у дома си или позира на художника“. Няма да убегне на зрителя, че изворът в тези творби се асоциира с жената. 

Попитан има ли все още в наше време чисти извори, от които да пием, художникът каза, че най-големият извор е Бог и Словото му.

Той сподели, че е кръстен в третия си месец и като дете е играл в двора на черквата в Омуртаг, която се намира срещу къщата им. Същата мъдрост, която има при големите философи обаче той открива и в „Под манастирската лоза“ на Елин Пелин. 

Темата за Христос и блудницата за него е интересен момент от евангелието, защото предполага много трактовки. Той я интерпретира в три от своите картини. В изложбата Василев включва и платна със сътворението на Ева, буря край морето, целувка на прозореца и една принцеса с грахово зърно. 

Разглеждам картините от изложбата „През времето“ като процеп, през който наблюдавам света. Това каза Греди Асса, който тази вечер откри новата си eкспозиция в столичната галерия „Нюанс“.

Сред присъстващите на вернисажа бяха колеги и приятели на художника. Това е поредна изложба на Греди Асса тази година. „Исках тези седем изложби поради факта, че здравословното ми състояние не винаги позволява да бъда по-адекватен и взискателен. И може би ще поспра“, каза творецът.

В „През времето“ той подрежда около 30 произведения. „Има такъв момент, в който ми се искаше по-скоро оптиката да ми стане различна. И затова, по някакъв начин, вертикалното ми дава възможност да видя и небето, земята, водата. Хоризонталното ми дава други настроения - по-минорни. В някои от тях има тъга, има самота, има дистанция. Но времето не е важно. К

"Споделените пространства са първо между мен и самата публика. Отделно самите работи, компонентите на отделните композиции също споделят общо пространство." Това разказа художничката Галина Шехирян за най-новата си самостоятелна изложба "Споделени пространства", която бе открита в бургаската галерия "Пролет".  

Това е второто гостуване в морския град и се случва три години след първото. Както и в предишното, Шехирян отново показва свои работи със стъкло, но все по-целенасочено я вълнува живописната плоскост, която е и основен акцент в експозицията, създадена специално за пространството на галерия "Пролет".  

"Живописта е новото ми приключение", казва тя. За художничката това е съвсем нова територия, защото завършва текстил, след което дълго време се занимава със скулптура, а след това и със стъкло. 

"За мен това е провокацията - как да подх

С празничен концерт на Филхармония „Проф. Димитър Ненов“ Разград отбеляза Деня на независимостта.

По повод празника в лудогорския град гостуваха едни от най-известните български солисти - цигуларката Зорница Иларионова и пианистът Георги Черкин.

Под диригентството на Левон Манукян в зала „Филхармония“ прозвучаха световни хитове от класическата и филмовата музика. 

Тържествената изявя бе открита от водещия Николай Сяров. Той цитира откъси от Манифеста за провъзгласяване на Независимостта, изчетен от княз Фердинанд на 22 септември през 1908 г.

„Концертът тази вечер е посветен на тази бележита дата в историята на България. За нас е чест, че на тази сцена изявени български съвременни творци ще дадат своя заряд и емоция“, каза Сяров. 

В разградската филхармония прозвучаха световноизвестни музикални творби

Музиката на българската формация “Аутентик” (Outhentic) се вписва чудесно в програмата на "Международния джаз фестивал" в Кайро, каза основателят на фестивала Амро Салах по време на откриването на шестнадесетото му издание.

Той добави, че към групата го е насочил приятел от България.

“Слушах музиката им и много ми хареса, много хубав микс от народна музика и джаз, изключително приятни аранжименти”, каза Амро Салах.

Тази година в емблематичното събитие край бреговете на Нил, в кампуса на Американския университет на площад “Тахрир”, участват артисти от петнадесет страни. България ще бъде представена от “Аутентик” с концерт на 7 ноември и с участие на основателя й Живко Василев в лекция и дискусия, посветена на балканската и българската музика и връзката й с арабските страни на 6 ноември. Провеждането на престижния м

„Съвършени натрапници“ е първата премиера в новия театър Artvent.

Събитието е на 18 ноември, съобщават от театъра.

Участват Герасим Георгиев-Геро, Ива Тодорова, Надя Дердерян и Петър Калчев.

Комедията по текст на Жан-Пиер Мартинез е поредица от неочаквани обрати, уж невинни лъжи и комични ситуации под режисурата на Николай Гундеров. Всичко започва с покана за обща ваканция. Това, което следва, е серия от обяснения, извинения и усложнения. Постепенно всички герои се оказват оплетени в собствените си измислици, а всяка следваща лъжа затяга още по-здраво мрежата от абсурдни ситуации. Оказва се, че и най-добрите измислици изискват съвършено изпълнение. 

„В „менюто“ на всички герои има изненади, за които никой не е подготвен, а всяка нова &

„Реших да си порисувам и се получиха тези неща“, каза той и добави, че рисуването е важно нещо, а не го вижда напоследък в изложбите, където има картини с претенции в много хубави рамки, но не и добро, истинско, хубаво рисуване. Фигурата ме занимаваше още в студентските години, след което имах абстрактен период, но по-късно отново се върнах бавно към нея, сподели още художникът. 

Васил Василев е сред художниците от артистичната зона за изкуство „Вулкан“ във Варна от началото на 80-те години. По думите му това място не е било извор, а голямо езеро. „Просто ми провървя да попадна там на млади години и да познавам такива големи художници“, каза той и припомни, че е работил в ателиетата заедно с Володя Вълчев, Явор Цанев, Боян Боев и Валентин Петров. Той смята, че „Вулкан“ му е помогнал много и за творческото израстване и за реализацията като творец, но в наши дни не може да се появи такова явление заради многото егоцентризъм и чалга. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театър „София“ представя премиерно „Комедия от грешки“
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Инсталацията „Предстоящо откриване“ е театър на сенките с горе-долу всичко, което се случва в нашите глави и в главите на много хора наоколо 35 години след падането на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Световната здравна организация (СЗО) свика извънредно заседание на комисията за извънредни ситуации в Женева, за да реши дали вирусът на маймунската шарка (mpox, емпокс) продължава ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Тикер в 03:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Калейдоскоп
5831
Калейдоскоп

Васил Василев: Реших да си порисувам и се получиха тези неща

Самостоятелна живописна изложба на художника Васил Василев представя варненската галерия „Папийон“.Тя е озаглавена „Вдъхновено“.

| 10 Октомври 2024, 14:09 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Васил Василев: Реших да си порисувам и се получиха тези неща
Васил Василев: Реших да си порисувам и се получиха тези неща
Снимка © БТА

Самостоятелна живописна изложба на художника Васил Василев представя варненската галерия „Папийон“. Тя е озаглавена „Вдъхновено“. 

Вдъхновението е от картината „Изворът“ на френския представител на неокласицизма Енгър, каза Василев. Той е изобразил четири извора, като названията на картините са внимателно обмислени.

Изложба "Добри Желязков Фабрикаджията - първият български предприемач" ще бъде открита на площад „Цар Освободител“ в Сливен на 16 октомври, съобщиха организаторите от Националния текстилен музей в града.

Тя се реализира със съдействието на Община Сливен.

Експозицията представя историческото значение на делото на Добри Желязков, неговия жизнен път и значението на Сливен за промишления преход. Представлява 10 винилови платна за експониране на открито.

Посвещава се 190-ата годишнина от началото на българската индустриализация. По повод годишнината на 21 октомври в Регионалния исторически музей „Д-р Симеон Табаков“ ще бъде открита юбилейна изложба „190 години от началото на текстилната индустрия на Балканите“.

На юбилея е посветен и тазгодишното тридесето издание на Традиционния ученически конкурс за рисунка „Аз и м

Сливенският симфоничен оркестър завършва цикъла „Млада Европа“ с концерт на 22 ноември. Музикалното събитие ще се състои в зала "Сливен" и е последната изява на формацията за тази година.

Концертът ще е под палката на маестро Симон Павлов и с участието на тромпетиста Георги Грозев, съобщиха от Симфоничен оркестър - Сливен.

Програмата включва Сюита из балета "Дон Жуан" от Кристоф Глук, Концерт за тромпет и оркестър в ми-бемол мажор от Йохан Баптист Неруда и Симфония No. 45 във фа-диез минор "Прощална" от Хайдн.

Сцената на залата отново ще бъде завладяна от младежки дух, съчетан с високо изпълнителско майсторство и елегантно поднесена програма, посочват от оркестъра.

В началото на октомври Сливенският симфоничен оркестър започна своя 92-ри творчески сезон с бароков концерт Concerto grosso, в който поднесе на публиката шест музикални шедьовъра

Концертът „Акордеонни импресии“ във Велико Търново предложи на публиката разнообразни стилове музика и изненади. Новият музикален проект, представен в Летния театър на старата столица, е дело на акордеонистта Калоян Куманов. На сцената с него излязоха Стоян Янкулов - Стунджи (ударни и перкусии), Мирослав Иванов (китара), Юлиан Янев (пиано, кийборд) и Радослав Славчев - Riverman (бас). Гост вокалист беше Христина Нейкова от група „2 наум“, която заедно с дуетната си половинка Юлиан Янев изпълни авторските им песни „Донеси ми“ и „Някой като теб“.  

Публиката чу изпълнения в различни музикални стилове - класика, фолклор, танго, блус, рок. Прозвучаха познати мелодии и песни на Йохан Себастиан Бах, Гари Мур, Metallica. Но всичко беше пречупено през призмата на акордеона, който бе главният герой в този концерт.

На 25 септе

Тридневната програма, посветена на Деня на град Перник – 19 октомври, започна днес с концерт на Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“.

От 17 до 20 октомври перничани и гостите на града ще имат възможността да се насладят на четири поредни вечери, изпълнени с музика и емоции. 

 „Изключително ми е приятно да видя тази хубава гледка, толкова много одухотворени и усмихнати хора в Перник“, с тези думи се обърна към публиката Стефан Вълдобрев.

Той разказа, че преди две седмици си е запитал, защо групата тази година е пропуснала Перник. Малко след това са получили покана от организаторите от Община Перник да участват в празничната програма, посветена на Деня на град Перник.

„Много сме благодарни, че отново сме тук при вас, за да празнуваме заедно. Голяма чест е, че с нас започват проявите по повод празника на

Хората се плашат от срещата със съвременната музика, защото тя е трудна за слушане. Тя е отишла толкова напред в професионално отношение, ползвайки изразни средства, които непрекъснато еволюират, че само професионалистите могат да я изследват. Класическият и романтичен репертоар все още „храни“ публиката в днешно време. Има интерес и към стари произведения, които се откриват от различни музиканти в Европа. Такова мнение изрази в интервю музиковедът, журналист и композитор Венециела Найденова, която гостува във Варна, за да представи проект с авторски творби. От 1991 г. тя живее в Швейцария, където развива и преподавателска дейност. 

По думите й в Европа има фестивали и концерти за нова музика, но те пак се посещават предимно от професионалисти. „Въпросът е как тя да стигне до всички хора и това е дело на всеки музикант. Той трябва най-напред да я познава

Според художника хората трябва задължително да се усмихват и затова той ги подтиква да го правят с имена, с които самият той се забавлява, като „Извор на една много дълга река“, „Дом до извор на голямо езеро“ (на който свети червен фенер), „Извор, който е у дома си или позира на художника“. Няма да убегне на зрителя, че изворът в тези творби се асоциира с жената. 

Попитан има ли все още в наше време чисти извори, от които да пием, художникът каза, че най-големият извор е Бог и Словото му.

Разглеждам картините от изложбата „През времето“ като процеп, през който наблюдавам света. Това каза Греди Асса, който тази вечер откри новата си eкспозиция в столичната галерия „Нюанс“.

Сред присъстващите на вернисажа бяха колеги и приятели на художника. Това е поредна изложба на Греди Асса тази година. „Исках тези седем изложби поради факта, че здравословното ми състояние не винаги позволява да бъда по-адекватен и взискателен. И може би ще поспра“, каза творецът.

В „През времето“ той подрежда около 30 произведения. „Има такъв момент, в който ми се искаше по-скоро оптиката да ми стане различна. И затова, по някакъв начин, вертикалното ми дава възможност да видя и небето, земята, водата. Хоризонталното ми дава други настроения - по-минорни. В някои от тях има тъга, има самота, има дистанция. Но времето не е важно. К

"Споделените пространства са първо между мен и самата публика. Отделно самите работи, компонентите на отделните композиции също споделят общо пространство." Това разказа художничката Галина Шехирян за най-новата си самостоятелна изложба "Споделени пространства", която бе открита в бургаската галерия "Пролет".  

Това е второто гостуване в морския град и се случва три години след първото. Както и в предишното, Шехирян отново показва свои работи със стъкло, но все по-целенасочено я вълнува живописната плоскост, която е и основен акцент в експозицията, създадена специално за пространството на галерия "Пролет".  

"Живописта е новото ми приключение", казва тя. За художничката това е съвсем нова територия, защото завършва текстил, след което дълго време се занимава със скулптура, а след това и със стъкло. 

"За мен това е провокацията - как да подх

С празничен концерт на Филхармония „Проф. Димитър Ненов“ Разград отбеляза Деня на независимостта.

По повод празника в лудогорския град гостуваха едни от най-известните български солисти - цигуларката Зорница Иларионова и пианистът Георги Черкин.

Под диригентството на Левон Манукян в зала „Филхармония“ прозвучаха световни хитове от класическата и филмовата музика. 

Тържествената изявя бе открита от водещия Николай Сяров. Той цитира откъси от Манифеста за провъзгласяване на Независимостта, изчетен от княз Фердинанд на 22 септември през 1908 г.

„Концертът тази вечер е посветен на тази бележита дата в историята на България. За нас е чест, че на тази сцена изявени български съвременни творци ще дадат своя заряд и емоция“, каза Сяров. 

В разградската филхармония прозвучаха световноизвестни музикални творби

Музиката на българската формация “Аутентик” (Outhentic) се вписва чудесно в програмата на "Международния джаз фестивал" в Кайро, каза основателят на фестивала Амро Салах по време на откриването на шестнадесетото му издание.

Той добави, че към групата го е насочил приятел от България.

“Слушах музиката им и много ми хареса, много хубав микс от народна музика и джаз, изключително приятни аранжименти”, каза Амро Салах.

Тази година в емблематичното събитие край бреговете на Нил, в кампуса на Американския университет на площад “Тахрир”, участват артисти от петнадесет страни. България ще бъде представена от “Аутентик” с концерт на 7 ноември и с участие на основателя й Живко Василев в лекция и дискусия, посветена на балканската и българската музика и връзката й с арабските страни на 6 ноември. Провеждането на престижния м

„Съвършени натрапници“ е първата премиера в новия театър Artvent.

Събитието е на 18 ноември, съобщават от театъра.

Участват Герасим Георгиев-Геро, Ива Тодорова, Надя Дердерян и Петър Калчев.

Комедията по текст на Жан-Пиер Мартинез е поредица от неочаквани обрати, уж невинни лъжи и комични ситуации под режисурата на Николай Гундеров. Всичко започва с покана за обща ваканция. Това, което следва, е серия от обяснения, извинения и усложнения. Постепенно всички герои се оказват оплетени в собствените си измислици, а всяка следваща лъжа затяга още по-здраво мрежата от абсурдни ситуации. Оказва се, че и най-добрите измислици изискват съвършено изпълнение. 

„В „менюто“ на всички герои има изненади, за които никой не е подготвен, а всяка нова &

Той сподели, че е кръстен в третия си месец и като дете е играл в двора на черквата в Омуртаг, която се намира срещу къщата им. Същата мъдрост, която има при големите философи обаче той открива и в „Под манастирската лоза“ на Елин Пелин. 

Темата за Христос и блудницата за него е интересен момент от евангелието, защото предполага много трактовки. Той я интерпретира в три от своите картини. В изложбата Василев включва и платна със сътворението на Ева, буря край морето, целувка на прозореца и една принцеса с грахово зърно. 

„Реших да си порисувам и се получиха тези неща“, каза той и добави, че рисуването е важно нещо, а не го вижда напоследък в изложбите, където има картини с претенции в много хубави рамки, но не и добро, истинско, хубаво рисуване. Фигурата ме занимаваше още в студентските години, след което имах абстрактен период, но по-късно отново се върнах бавно към нея, сподели още художникът. 

Васил Василев е сред художниците от артистичната зона за изкуство „Вулкан“ във Варна от началото на 80-те години. По думите му това място не е било извор, а голямо езеро. „Просто ми провървя да попадна там на млади години и да познавам такива големи художници“, каза той и припомни, че е работил в ателиетата заедно с Володя Вълчев, Явор Цанев, Боян Боев и Валентин Петров. Той смята, че „Вулкан“ му е помогнал много и за творческото израстване и за реализацията като творец, но в наши дни не може да се появи такова явление заради многото егоцентризъм и чалга. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театър „София“ представя премиерно „Комедия от грешки“
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Виена отново е в ритъма на валса
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Изложбата „Босилеград преди и сега” и филмът „Твърди черупки” бяха представени в Българския културно-информационен център в Скопие
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Цветни аспекти
СЗО свика комисия за повторна оценка на глобалната заплаха за здравето от маймунската шарка
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.